Publikováno: 27.7.2016

dish 01

Dish {fine burger bistro}
Římská 29, Praha 2
Po - So 11:00 - 22:00
Ne 12:00 - 22:00 (kuchyně do 21:00)
tel.: 222 511 032

Letní zahrádka 

Vypravili jsme se do ulice Římská za Divadlem na Vinohradech, kde můžete narazit na menší a zároveň vyhlášené burger bistro Dish {fine burger bistro}. To co jsme zažili během tří testovacích návštěv, z toho doteď nespíme. 

dish 02

Bistro se nacházi v poklidné ulici Římská, do které se dostanete pohodlně z metra A Náměstí Míru nebo tramvajové zastávky. U Dishe je možné i zaparkovat ve žluté zóně u Divadla na Vinohradech a nebo přímo u Dishe na modré zóně, ale to bych nedoporučoval. Městská policie zde ráda odtahuje auta.

V letních měsících funguje před restaurací venkovní zahrádka.

dish 05

Po vstupu do bistra na vás dýchne retro design. Na levé straně najdete barové posezení a jeden stůl, na zdi je velká tabule s aktuální nabídkou.

dish 04

Na pravé straně se nachází otevřená kuchyně a zázemí pro obsluhu.

dish 03

Veškerý rezervační a platební systém je řešený přes tablety iPad. V zadní části restaurace do které se dostanete po několika schodech se nachází cca 5 stolů a toalety. Minimálně pánské toalety jsou vtipně řešené, toaleta a pisoár je oddělen jen malinkou přičkou bez dveří. Pokud jdete na záchod ve dvou můžete si i popovídat.

dish 07

Restaurace je zajímavě vyzdobená různými dřevěnými podobiznami jelenů a jinych zvířat, zdi jsou obložené cihličkami nebo polepeny tapetami lesu. Bistro je dost malé, proto doporučuji si vždy udělat rezervaci místa, jinak si nesednete. 

dish 06

Prostředí během tří návštěv bylo čisté a obsluha byla vždy velice milá a přijemná.

dish 08

Při první navštěvě jsme seděli hned naproti kuchyni, je velice příjemné vidět kuchaře připravovat burgery. Zaražejicí ale pro mě bylo zachazení s potravinama, konkrétně s brambory. Nevím zda je to takto normální, ale mít připravené brambory na zemi a ještě v kyblíku z OBI, kde bylo předtím buhví co, mi příjde dost mimo. 

dish 09

Při této navštěvě jsem si dal Smoky Dish burger, který byl ze sezonní nabídky z tabule nad námi.

dish 10

Přinesen byl za pouhých 15 minut Od objednání. Musím uznat burgery v Dishy jsou famózní. Oceňuji měkoučkou bulku, která se nerozpadla během jedení a drží burger pěkně pohromadě a pak ocenuji velice dobře připravené 150g šťavnaté maso v zauzeném burgeru.

dish 11

K tomu jsem si dal steakové hranolky, které ale byly příliš zasypané kořením a v této kombinaci nebyly dobré.

dish 12

Omáčka k hranolkům byla ok. K pořádnému burgeru určitě doporučuji pivo z aktuální nabídky.

dish 12a

Druhá navštěva proběhla přes oběd na zahrádce bistra, kde jsem si objednal Dish burger - 150g hovězího masa s cheddarem, slaninou, dish kečupem, aioli z pečeného česneku, nakládanou okurkou a salátem. Naprosto skvělé. Kolegyně si objednala to samé a navíc ještě hranolky s omáčkou. Líbí se mi originální servírování hranolek ve zavařovačce a burgerů na retro talířích.

dish 13

Třetí navštěvu jsme pojali jako ochutnávku co nejvic burgerů. Objednal jsem si burger Guláš, bistro hranolky a k tomu nealko pivo Maisel´s Weisse.

dish 16

Kolega si dal ješte navíc klasický medovo-hořčičný coleslaw a burger Kahuna, který chutnal zvláštně jak tam byl ananas.

dish 17

Guláš byl famózní, jednalo se o trhané hovězí maso s plátky rajčaty, které lechtalo chuťové buňky až je přivedlo do extáze. Bistro hranolky mi vyhovovali víc než steakové hranolky.

dish 14 savory

Po hodině jsme si další kolečko burgerů, objednal jsem si Savory burger - 150g hovězí maso s dish kečupem, portobello, karamelizovanou cibulí, pečeným rajčetem a parmezánovým chipsem.

dish 15 savory

Savory burger určitě doporučuji, karamelizovaná cibule s pečeným rajčatem dodává hovězímu masu jedinečný gatro požitek. Tento burger spolu s klasikou Dishem u mě vede. Kolega si dal Orange Pepper - 150g hovězí maso se Sriracha pancettou, pečenou paprikou, čedarem a domácí Harissou, byl taktéž super.

dish 18

Překvapením večera byla oslava narozenin u vedlejšího stolu. Obsluha zasnula a jednomu z nich přinesla burger se zapálenou svíčkou. Super napad na "dort". Už nikdy nechci klasický dort, ale už jen "burger dort"  

Dish fine bistro doporučuji jako povinnou zastávku pro každého. Vyjímečný podnik do kterého se budeme rádi vracet.

 

Celkově doporučuji: *****

 

Dave

Datum návštěvy podniku 26.5., 28.7.2015, 19.4.2016

Celková útrata: 314,- ; 209,- ; 459,-