Publikováno: 22.6.2017

doutor japan fastfoods.cz 01

5 - 7 Hondori, Naka-ku, Hiroshima-shi
730-0035 Hiroshima-ken
Japonsko

Po - Čt: 7:30 - 21:00
Pá - So: 7:30 - 22:00
Ne: 8:00 - 21:00

Pokud v Japonsku existuje nějaká hodně rozšířená síť fastfoodu, je to Doutor a Moz Burger. Pojďme si představit Doutor, který najdete v každém velkém i malém městečku minimálně jednou.

Není se čemu divit, když má firma více jak 900 poboček v Japonsku a celkově i s Taiwanem a Jižní Koreou 1200 poboček. Doutor Coffee otevřel svou první pobočku v Harajuku v Japonsku 18. dubna 1980. Začínal s kavárnou o velikosti 9 m2 a z této malé kavárny firma rozrostla na masivní kavárenskou síť po celém Japonsku. Doutor Coffee má i své dvě plantáže kávy na Hawaii.

doutor japan fastfoods.cz 02

Po dobu naší cesty po Japonsku jsme navštívili hned několik Doutorů, od provozoven na rušných ulic velkoměst až po nádražní Doutory v Horní dolní. Všude čisto, designový interiér s pohodlnými sedačkami a s neuvěřitelně ochotným personálem, i když anglicky to moc nerozumněl.

Doutor poskytuje skvělé kávové speciality a nabídku 6 sendvičů z japonských zdrojů. Sendviče jsou zapékané a najdeme v nich např, kuře teriyaki, čerstvého lososa, vajíčkovou omeletu, masovou směs apod.

doutor japan fastfoods.cz 03

Kromě sendvičů nabízí Doutor také hotdogy. V nabídce mají Klasický hotdog a hotdog fresh se salátem.

Dále můžete ocenit výběr přibližně ze 6 druhá zákusků, dle denní nabídky. Kvalita použitých potravin je diametrálně jinde oproti evropskému standardu. Použité pečivo je neuvěřitelně měkké a nadýchaně, jaké v Evropě nenajdete. Maso a ryby jsou místní, obvykle jen několik hodin staré od ulovení. Šlehačka na zákuscích pravděpodobně domácí.

doutor japan fastfoods.cz 04

Ze všech jejich produktů jsme si nejvíce oblíbili hotdog s kávou Americáno a Cheescake s borůvkovo-bílou horkou čokoládou.

Cena kávy a zákusku/sendviče v přepočtu cca 150 Kč.

 

Celkově doporučuji: 93 %

Datum návštěv: 20.4.-5.5.2017
Celková útrata: cca 1500 Kč
Autor: Alex