Publikováno: 13.12.2017
five guys 728 main street canada 1

Five Guys
Park Royal Shopping Centre
728 Main Street, 
West Vancouver
BC V7T 0A5, Kanada

Wifi
Venkovní zahrádka

Po - Ne: 11:00 - 22:00

Five Guys patří mezi nejlépe hodnocené fastfoodové řetězce v USA. Frančíza v posledních letech rychle expanduje a jen v oblasti vancouverské aglomerace se nachází hned čtyři pobočky. My navštívili restauraci ve West Vancouveru, která se nachází v místní nákupní zóně. Prostředí bylo uklizené, o čistotu stolů se pravidelně starali zaměstnanci. Míst k sezení nicméně není mnoho a v době obědů nebo večeří jistě bude problém sehnat volný stůl.

 

five guys 728 main street canada 2

Nabídka Five Guys je tvořena velmi prostě: hamburger, cheeseburger, bacon burger, bacon cheeseburger. Vše v standardní nebo malé velikosti. Veškeré další přísady do burgeru (zelenina, omáčky atd.) jsou jen na vás. Každý burger je tak vlastně originál, což může být zajímavé, ale rozhodně to není koncept pro každého. My bychom možná uvítali standardní nabídku "hotových" burgerů, než tento "sestav si sám" model.

five guys 728 main street canada 3

Zvolili jsme dva bacon cheeseburgery, jeden ve standardní, druhý v malé velikosti. Rozdíl je asi hlavně v rozměrech masa, zbytek nám připadal shodný. Co se rozhodně restauraci nedá upřít je kvalita použitých surovin, především masa. Five Guys v tomto ohledu rozhodně dostávají své pověsti, že servírují "nebe v žemli". Ta samotná žemle je ale jednoznačně nejslabším článkem celého podniku a připadala nám jako kupovaná ze supermarketu. Ručně řezané hranolky jsou možná přesolené, ale skvělé. Nápoje fungují jako free refill, ale chybí klasický Coca-Cola Freestyle automat, který je k vidění v USA nebo i v londýnské pobočce.

five guys 728 main street canada 4

Pokud někde restaurace projevuje nedostatky, pak je to servis. Aniž by se ptali, veškeré jídlo automaticky servírují jako Take Away, takže v restauraci sedí všichni s obřím umaštěným papírovým pytlem na stole. Tento způsob balení pak samozřejmě i poznamená některý svůj obsah, takže hranolky jsme museli průběžně lovit volně poházené po pytlíku. Trochu zklamání pak bylo i u jednoho z našich burgerů, kde byla půlka dodatečného obsahu (salát a rajče) přibalená tak nějak bokem. Na chuti to neubere, ale člověk by tak nějak rád předstíral jakousi kultivovanost, když už jí takovou nezdravou prasárnu. I přes tyto drobné výtky a trochu vyšší cenu je ale Five Guys stále jednou z nejlepších voleb v poli burgerových.

 

Celkově doporučuji: 82 %

Autor: Pedestrian
Datum návštěvy: 3.9.2017 14:48
Celková útrata: 29,24 CAD