Publikováno: 17.9.2017
hadog praha fastfoods.cz

Hadog - american burgers & hotdogs
Sokolovská 379/204
180 00 Praha 8

web: http://www.hadog.cz
tel: +420728636850

Venkovní zahrádka

Po - So: 11:00 - 22:00
Ne: 11:00 - 21:00

V blízkosti pražské Palmovky v Sokolovské ulici se nachází americká burger a hotdog restaurace Hadog. Restaurace byla otevřena v roce 2015 a pyšní se poctivými burgery z čerstvých a kvalitních potravin. Pojďme dovnitř ochutnat :-)

Restaurace Hadog je velmi známá v Českých Budějovicích, kde otevřela svou první pobočku v roce 2012. Během několika let se stala oblíbenou burger zastávkou. Za dobu působení Hadog získal několik ocenění a v roce 2016 se dostal i do žebříčku TOP10 burgáren v ČR.

 hadog praha fastfoods.cz

Hadog sídlí v přízemí udržované budovy s č.p. 204 na Sokolovské ulici. Před budovou lze zaparkovat autem, nicméně je potřeba zaplatit parkovné. Nejblížší zastávka MHD, Palmovka, je vzdálena 400m / 5 minut chůze, můžete využít Metro B, Tramvaj nebo Bus.

hadog praha fastfoods.cz

Interiér restaurace je v americkém stylu a opravdu se povedl - posezení na velkých a vysokých kožených černo-žlutých sedačkách s typickým bistrovým americkým stolem, od vstupu do restaurace se táhne dlouhý bar s barovými židličkami. Na zdi nad barem jsou pověšené levé dveře od NYC žlutého Taxi. V zadní části restaurace se dá projit kolem toalet na zahrádku, která má kapacitu přibližně 5 stolů.

hadog praha fastfoods.cz

Hadog se pyšní používáním vždy čerstvých a kvalitních surovin. Hovězí maso odebírají od místního řezníka a pečivo je pečeno na zakázku v místní pekárně. V nabídce mají i americké speciály jako Cream Soda, Root Beer, Big Red, jahodová Fanta, vanilková Coca-Cola, DrPepper a různé americké sušenky.

Od pondělí do pátku restaurace nabízí polední menu, které obsahuje burger nebo hotdog ze stále nabídky a k němu dostanete standardní hranolky zdarma. Za zvýhodněných 23 kč si lze objednat k menu Coca-Colu. Restaurace nabízí i speciální týdenní burgery k ochutnání v rámci nabídky.

Hadog jsme navštívili 6x a až na jednu výjimku jsme nikdy nečekali na jídlo déle než 20 minut od objednání. Obsluha byla vždy příjemná a poradila. Restaurace i toalety jsou čisté. S burgery a hotdogy jsme byli vždy naprosto spokojeni. Maso bylo vždy štavnaté a čerstvé. 

Jediné, co kazí na kráse Hadog burgerům a hotdogům, jsou hranolky. Jedná se o úplně zakládní hranolky, tenké, přesmažené a posypané kořením, které dávají k polednímu menu zdarma. Měl jsem i belgické hranolky a také jsou průměrné. 

Za 6 návštěv jsme ochutnali:

San Francisco Burger
Domácí bulka, mleté hovězí maso, slanina, cibulové kroužky, Cheddar, ledový salát, rajče, okurka, kečup, česnekovo-bylinková majonéza

Výborný - slanina super, bulka křupavá a nerozpadá se, bruger drží pohromadě. Vše zároveň drží špejle s vlaječkou s logem Hadogu.

hadog praha fastfoods.cz

Hadog Burger
Domácí bulka, mleté hovězí maso, domácí malinová BBQ omáčka, slanina, Niva, chips z hranolek a Goudy, červená cibule, majonéza, okurka, ledový salát

Zajímavý burger, velice chutný, mohu jen doporučit. Chips z hranolek dodává burgeru netradiční chuť. Celkově kombinace ingrediencí vyšla skvěle.

hadog praha fastfoods.cz

Hotchips burger
Domácí bulka, mleté hovězí maso, slanina, pálivé chipsy, pečená paprika, červená cibule, ledový salát, rajče, curry kečup, křenová majonéza

Lehce pikantnější burger, naprostá spokojenost.

hadog praha fastfoods.cz

Vermont Burger
Domácí bulka, mleté hovězí maso, Gouda, salsa, salát, okurka, plátek rajčete, cibule, majonéza

Jednoduchý burger, ale takové miluju. Výborný, doporučuji. Při této návštěvě jsme dlouho čekali na jídlo. Hranolky byly posypané nějakým levným kořením.

hadog praha fastfoods.cz

Jerky burger

250g trhaného vepřového masa - 8 hodin pomalu dušená vepřová plec v marinádě z ananasového džusu, Ancho-Guajillo a Chipotle papriček, BBQ, medovo-hořčicová omáčka, rajče, červená cibule, mix salátů.

Jednalo se o nabídku speciálního týdenního burgeru. Trhané hovězí bylo dodáno z bistra "Prostě trhané", které patří také majitelům Hadogu. tento burger mají běžně v nabídce v českých Budějovicích, v Praze bohužel ve stále nabídce chybí. Burger byl dražší (cca 190kč), ale jednalo se o naprostou pecku, kterou jsem snědl na jeden zátah. Opravdu úžasný burger, který rozproudil všechny mé chuťové pohárky.

hadog praha fastfoods.cz

Ohio Burger
Domácí bulka, mleté hovězí maso, slanina, cibule, ledový salát, rajče, okurka, Cheddar, Guacamole.

Za 15 minut byl na stole. Výborný, ale při této návštěvě byla houska lehce tvrdší a burger se tím pádem při jezení rozpadl.

hadog praha fastfoods.cz

Jalapeno hotdog
Domácí bageta, hovězí mleté maso, papričky Jalapeno, Chimichurri, BBQ, zakysaná smetana, grilovaná cibule, míchaný salát.
 
Výborná volba pokud chcete ochutnat pálivý hotdog. V Hadogu si ale můžete i objednat Devastating Hotdog (Domácí bageta, mleté hovězí maso, slanina, cibulové kroužky, ledový salát, Cheddar, Salsa, papričky Naga Jolokia) s pálivostí papriček 1 000 000SHU! Nutná rezervace předem!
 

hadog praha fastfoods.cz

Camembert burger
Domácí bulka, mleté hovězí maso, sýr Camembert, Artyčoky nakládané v Bazalce, grilované rajče, Aioili z pečeného česneku, míchaný salát.

Při poslední návštěvě jsem si objednal Camembert burger. Trochu jsem se bál artyčoků, které nemám rád, ale risknul jsem to. Naštěstí artyčoky během jezení burgeru vypadly samy z burgeru. Nebyly špatné, ale neseděly mi k burgeru. Jinak i tento burger je super - česnekové Aiolli s hovězím masem bylo šťavnaté, propečené a spolu s měkoučkou houskou naprosto úžasný zážitek.

hadog praha fastfoods.cz

Hadog určitě dopooručuji k navštívení. Kvalita služeb a jídla se drží i po několika návštěvách na velmi vysoké úrovni. Ještě doladit hranolky a šlo by dát i 98 %.

 

Celkově doporučuji: 93 %


Datum návštěv: 19.5., 26.5., 16.6., 14.7., 25.8. a 15.9.2017
Celková útrata: cca 1200 kč
Autor: Dave