Publikováno: 26.6.2017

mcdonalds japan fastfoods.cz 1

McDonald´s
1 Chome - 1 - 3 - 2
Chūō, Matsumoto-shi
390-0811 Nagano-ken
Japonsko

Po - Ne: nonstop

Při naší cestě po Japonsku jsme navštívili i Burger King a McDonald. Burger King najdete jen ve velkých městech, jako je Tokyo nebo Kjóto. McDonald naopak najdete i v trochu menších městech. Množství McDonaldu v Japonsku je tak 10x nižší než v ČR. A jak si u nás vedly?

McDonald a Burgerking nejsou v Japonsku příliš populární a navštěvují je spíše mladší generace. Provozovny jsou obvykle malé s přízemím, kde jsou 1-3 pokladny a v horním patře s posezením.

mcdonalds japan fastfoods.cz 2

Nabídka produktů je velmi podobná evropská nabídce, vyjímky však najdeme, např.: Teriyaki McBurger, Hash and Cheese, Fresh avocado Whopper, Teriyaki Lettuce burger apod.

mcdonalds japan fastfoods.cz 5

mcdonalds japan fastfoods.cz 6

Kvalita použitých potravin je diametrálně jinde oproti evropskému standardu. Nikdy jsem v Evropě nejedl tak dobré hovězí a kuřecí maso z fastfoodu jako v Japonsku. Slanina byla ukrojena na pořádný kus a osmažena lehce do křupava, rozhodně nešetří. Použité omáčky byly sice prefabrikované, ale chuťově také velmi nadstandardní.

mcdonalds japan fastfoods.cz 4

Interier provozoven byl však pokaždé starší a opoužívaný.

Největší výhodou stravování v McDonaldu a Burger Kingu v Japonsku je cena. Průměrný oběd v místných restauracích vyjde na 300-500 Kč, oproti fastfoodu, kde se najíte okolo 200 Kč za menu.

 

Celkově doporučuji: 86 %

Datum návštěv: 20.4.-5.5.2017
Celková útrata: cca 800 Kč
Autor: Alex