Publikováno: 6.11.2017

wendys progressway canada fastfoods.cz 01

Wendy´s
38930 Progress Way
Squamish, BC V8B 0K5
Kanada

Po - Ne: 10:30 - 24:00

Squamish je městečko kousek severně od Vancouveru, snadno dosažitelné po Sea To Sky Highway. Je to významná turistická a rekreační oblast po cestě do lyžařského střediska Whistler a vzhledem ke své příhodné poloze nabízí obživu celé řadě fast foodových provozoven rozesetých podél hlavního silničního tahu. My jsme se zaměřili na oblíbenou burgerovou restauraci Wendy's.

wendys progressway canada fastfoods.cz 02

Její pobočka ve Squamishi je sdílená s pobočkou kanadského kavárnového a sendvičového řetězce Tim Horton's. Obě restaurace mají vlastní vchod a pult s pokladnami, místa k sezení jsou ale sdílená. Celé prostory tak působí na fast food poměrně útulně, protože byly zárověň dimenzovány pro potřeby kavárenského posezení. Sedí se tak převážně na čalouněných lavicích a celá restaurace působí velmi čistým dojmem.

wendys progressway canada fastfoods.cz 03

Tentokrát jsme sáhli po jednom spicy sendviči z aktuální kanadské nabídky a druhém ze stálého mezinárodního menu. Ze stálého menu jsme okusili Son of Baconator, menší verzi slavného Baconatoru. Tento malý synek ale i tak dosahoval větších rozměrů než většina stálé nabídky McDonald's u nás. Kromě vynikající housky, která je asi hlavním důvodem, proč nám ve Wendy's chutná, a skvělého hovězího masa, obsahuje Baconator samozřejmě obrovské množství křupavé slaniny. S nějakou zeleninou se burger nezdržuje, hlavní důraz je kladen na kombinaci hovězího a čerstvé slaniny. Sendvič z aktuální časově omezené nabídky byl Bacon Queso, který podobně jako Baconator využívá výraznou chuť slaniny, kterou doplňuje o cibuli a lehce pikantní salsu. Celý sendvič je zabalen do čerstvé jalapeno žemle. Příznivci pikantního jídla ale asi budou poměrně zklamáni, na nějakou pálivost se tu příliš nehraje. Hranolky opět skvělé, z neloupaných brambor, možná tentokrát až trochu moc slané.

wendys progressway canada fastfoods.cz 04


Útrata opět v běžném standardu okolo 9-10 dolarů na osobu (vč. daně). Stále můžeme Wendy's doporučovat převážně na chuťově bohaté a kvalitní burgery. Pobočka ve Squamishi pak nabízí i celkem příjemné prostředí oproti běžnému standardu.

 

Celkově doporučuji: 80 %

Autor: Pedestrian
Datum návštěvy: 19.8.2017 19:25
Celková útrata: cca 20 dolarů